×

Spektral Analiz

Speed Metal Otomotiv satın aldığı hammaddelerin giriş kontrollerine yüksek önem vermektedir. Bu kapsamda alınan hammaddelerin doğrulama adımlarından biri de spektrometrede yapılan optik emisyon spektral analizidir. Firmamız bu analiz sayesinde hammaddede bulunan elementleri ve yüzdesel oranlarını tespit edebilmekte ve normlarda belirtilen değerler ile kıyas ederek malzeme cinsini doğrulamaktadır.

Rockwell Sertlik Ölçümü

Firmamız parçaların ve hammaddelerin ham sertliklerini ve sementasyon, ıslah ve indüksiyon gibi ısıl işlem gören parçaların sertliklerini ölçerken Rockwell sertlik ölçüm cihazı kullanmaktadır. Bu cihaz ile HRB, HRC ve Brinell cinsinden sertlik değerleri elde edilebilmektedir.

Mikro Vickers Sertlik Analizi

Çanak, baskı kapağı ve çelik yatak gibi karbonitrasyon işlemi görerek yüzey sertliği alan parçaların kontrolünde mikro Vickers sertlik ölçüm cihazı kullanılmaktadır. Cihazda yer alan mikroskop ve yazılım sayesinde sertlik derinliği analizi yapılabilmekte ve parçanın istenen değer aralığında olup olmadığı doğrulanmaktadır.

Yüzey Pürüzlülük Analizi

Temas alanlarında yüzey kalitesinin önemli olduğu çanak, baskı kapağı ve çelik yatak gibi parçaların yüzey pürüzlülüğü bu cihaz ile ölçülmektedir.

Kaplama Kalınlığı Ölçümü

Galvaniz, fosfat, kataforez, statik boya, çinko nikel ve çinko lamel gibi kaplama gerektiren parçaların dış kaynaklı proseslerinin tamamlanarak firmamıza teslim edilmesini takiben uygulanmış olan kaplamalar kalınlık bakımından değerlendirilmekte ve istenen değer aralığında olup olmadıkları doğrulanmaktadır.

Hassas Ölçümler

Üretim Prosesleri

Dış Kaynaklı Prosesler

Üretim ve Kalite Yönetimi

Ölçüm Kabiliyetlerimiz

Kalıphane ve Ürün Tasarımı